Буріння нафтових і газових свердловин
Найбільш складним і трудомістким видом буріння є буріння нафтових і газових глибинних свердловин спеціальними буровими установками, які потребують допуск екологічних відомств. Наша компанія пропонує професійне буріння нафтових і газових свердловин на найвигідніших умовах. Наведемо короткий опис послуги та її особливості.

Буріння свердловин на газ і нафту. Класифікація

Буріння газових свердловин
З моменту появи перших свердловин з видобутку нафти в середині 19 століття в США, технологія проведення таких робіт зазнала цілий ряд змін і модернізацій. Сучасний процес буріння зобов’язаний своїм принципом відкриття німецького інженера Ейгаузена і його послідовникам. Саме вони першими запровадили ідею вільно падаючого бура з наступним промиванням свердловини водою. У першій половині 20 століття в СРСР був запатентований метод похило-спрямованого буріння. Ця подія стала початком епохи видобутку нафти на морських глибинах.

 

Сьогодні існує кілька ознак, за якими класифікується буріння газових свердловин і свердловин для нафти. Залежно від глибини родовища роботи поділяються на такі види:

дрібне – до 1500 м,
середньої глибини – до 4500 м,
глибоке – до 6000 м,
надглибоке – свердловина понад 6000 м.
Крім того, існує класифікація свердловин для нафти і газу за їх призначенням. Тут можна виділити наступні типи:

Структурно-пошукові та розвідувальні.

Даний тип не вимагає спеціального обладнання всередині свердловини. Він необхідний для початкового вивчення родовища і грунтових особливостей.

Видобувні.

Цей тип має на увазі цілий ряд підкатегорій. До них відносяться оціночні, нагнітальні, параметричні і спостережні свердловини. Всі вони складають видобувне буріння (нафта газ), яке є основною метою проведених робіт.

Контрольні.

Цей різновид призначена для проведення спостережень за змінами в насиченості газонафтового пласта.

Газовий та нафтовий видобуток. Технологія проведення робіт

Існує кілька способів буріння нафтових і газових свердловин. Однак в Україні застосовується тільки один з них, обертальний, про який і піде мова далі.

Залежно від призначення свердловини, її глибини і специфіки грунту, буріння (нафта і газ) може мати свої особливості. Однак загальна схема проведення робіт, за винятком структурно-пошукових свердловин, є наступною:

Створення поглиблення за допомогою обертового бура, який руйнує породи. У сучасному бурінні застосовується два види бурів – роторні і турбобури. Вони відрізняються тим, що ротор знаходиться на поверхні, обертаючи долото за допомогою колони труб. У той же час, таке обладнання як турбобур встановлюється безпосередньо над долотом, заглиблюючись в грунт у міру буріння.

Видалення вибуренной породи з отвору свердловини, що здійснюється потужним струменем спеціального бурового розчину. Рідше для видалення породи використовується газ (буріння з продувкою).

Обсадка стовбура свердловини трубами в міру поглиблення. Цей вид робіт необхідний для зміцнення стін свердловини, а також для відділення нафто або газових ресурсів від води. В даному випадку для з’єднання труб використовуються різьбові муфти і замки. Якщо ж глибина свердловини досить велика, застосовуються безперервні гнучкі труби, які намотуються на барабан.

Паралельно з основним процесом буріння відбувається приготування розчину для промивання, відбір керна, а також виклик припливу нафти (газу) в свердловину.

Досягнення заданої глибини з подальшим цементуванням експлуатаційної колони, під якою мається на увазі нижня остання труба.

Випробувальні роботи, що дозволяють виявити і виправити недоліки. Проведення першого тестового запуску свердловини здійснюється під наглядом фахівців, що мають доступ до таких досліджень. В процесі виконання цих робіт контролюються всі функції установки, фіксуються параметри її ефективності і можливі відхилення від норм. На основі результатів цього випробування складається планування роботи свердловини.

Здача об’єкту замовнику з наданням всієї необхідної документації.

Інші послуги компанії, що можуть вас зацікавити

контакти

пп "геобурпроект"

79034, Україна, м.Львів,
вул. Литвиненка, 3,
офіс 10-12

тел:

097 - 867 - 04 - 94
032 - 244 - 01 - 95
067 - 149 - 92 - 03
067 - 256 - 19 - 21
050 - 105 - 65 - 60
063 - 169 - 36 - 00

e-mail:

geoburproekt@ukr.net

маєте запитання?